قانون‌مدارانی که از هیچ قانونی پیروی نمی‌کنند

قانون‌مدارانی که از هیچ قانونی پیروی نمی‌کنند

شاید با شنیدن کلمه‌ی مافیا یاد فیلم‌های به‌یاد ماندنی کارگردانانی مثل  دی پالما، اسکورسیزی و کاپولا بیفتید و شاید هم تجربه‌ی تکرار نشدنی خواندن رمان پرفروش و موفق پدرخوانده نوشته‌ی ماریو پزو را به‌ یاد بیاورید. یا حتی نعره‌‌های تونی مونتانا در “صورت زخمی” یا ابهت و شخصیت دون ویتو کورلئونه در قسمت اول سه گانه‌ی “گاد فادر” در ذهن شما پدیدار شود اما اصل واژه‌ی مافیا به مراتب مهیب‌تر و بسیار خونین‌تر از آن چیزی است که در دنیای هنر به آن پرداخته شده است.

گروه‌های مافیایی در همه‌جای دنیا حضور دارند. آنها شاید از نژاد‌ها و ملیت‌های مختلف باشند اما روند کاری همه‌ی آنها مشابه  است . مهم‌ترین اصل در خانواده‌های مافیایی بیزینس و کسب و کار است و هیچ چیزی نباید اختلالی در آن به وجود آورد. آنها با آتش سروکار دارند و به سمت اتفاقاتی می‌روند که بی‌قانونی اصل اول آن است. البته منظور از قانون، باید‌ها و نباید‌هایی است که دولت‌های حاکم برای مردم جامعه وضع کردند در حالی که در بدنه‌ی خود این خانواده‌ها قوانین سفت و سختی وجود دارد که تخطی از آن تنها یک حکم دارد …. مرگ!

 

لطفا به این قوانین نگاهی بیندازید:

۱_هیچ‌کس نمی‌تواند خود را مستقیما به ما یا دوستان ما معرفی کند، این کار را همیشه باید شخص ثالث انجام دهد (کسی که هر دو طرف را بشناسد).

۲_با پلیس دیده نشوید.

۳_زیاد به بارها و کلوپ‌ها نروید.

۴_همواره در دسترس بودن یک وظیفه ‌است، حتی اگر همسرتان در حال وضع حمل است.

۵_به قرارهای ملاقات احترام بگذارید.

۶_با همسرتان همواره با احترام برخورد کنید.

۷_وقتی از سوی مافیا سؤالی پرسیده می‌شود، حتما حقیقت را بگویید

۸_ثروت اگر متعلق به خانواده‌ی دیگریست به آن چشم ندوزید.

۹_به خانواده‌ی همکارتان نگاه بد نکنید.

۱۰_این افراد نمی‌توانند عضو مافیا شوند:

– کلیه‌ی کسانی که خویشاوندی نزدیک در تشکیلات پلیس دارند

– کلیه‌ی کسانی که خویشاوندی خائن در خانواده دارند

– کلیه‌ی کسانی که بدرفتاری می‌کنند و به ارزش‌های اخلاقی پای‌بند نیستند.

 

این‌ها قوانین ده‌گانه‌ی مافیاست که توسط خانواده‌های ایتالیایی وضع شده و نزدیک به یک قرن است که به طور جدی اجرا می‌شود و نا‌فرمانی از آن عواقب بسیار بدی را به همراه خواهد داشت.

 

ما در این مقاله در نظر داریم تا شما را با تعدادی از این گروه‌های تبهکار و سازمان یافته آشنا کنیم. پس تا دیر نشده جلیقه‌های ضد گلوله‌ی خود را به تن کنید!

 

 

گروه بلادز؛ ایالات متحده

بلادز، گنگی خیابانی است که عموما از سیاه‌پوستان آمریکا تشکیل شده ولی منحصر به آنان نیست و  بیشتر درشهر لس آنجلس فعالیت دارند . این گنگ به خاطر رقابتش با کریپس معروف است. آنها با رنگ قرمزی که اعضایشان می‌پوشند و نشانه‌های متمایز دستی آنها شناخته می‌شوند.

به گفته‌ی کارشناسان، بلادز از سال ۱۹۷۲ و در ساحل غربی فعالیت خود را آغاز کرد.

این گروه بیشتر به عنوان اراذل و اوباش خیابانی شناخته می‌شود و نقش سرباز در شطرنج را دارد. مافیا‌های بزرگ عموما کارهایی که به عنوان کارهای کثیف معروف است را به آنها می‌سپارند و آنها قدرتی در تصمیم گیری‌های سطح بالا ندارند. زمینه‌ی فعالیت آنها بیشتر در دعواهای خیابانی، جابه‌جایی و فروش مواد مخدر، قتل، دزدی و اخاذی است. این گروه به موسیقی نیز علاقه‌ی بسیاری دارد و هم اکنون خوانندگان رپ زیادی را به عنوان یک ‌تریبون در اختیار دارند که به ستایش بلادز و نحوه‌ی زندگی خلاف‌کاران این گروه می‌پردازند. طبق آمار منتشر شده اعضای رسمی بلادز چیزی حدود ۱۵ تا ۲۰ هزار نفر است.

 

گروه تریاد؛ چین

مافیای کشور چین ‌تریاد نام می‌گیرد که یکی از بدنام‌ترین و خطرناک‌ترین گروه‌ها در بین مافیاهای مختلف است. به علت جمعیت بالای کشور چین باید انتظار این مسئله را داشت که این گروه از نیروی انسانی زیادی بهره می‌گیرد؛ برای همین هم اعضای غیر رسمی زیادی نیز دارد. ‌تریاد در اکثر کشورهای جهان حضور دارد و هر جایی که اسم محله‌ی چینی‌ها به گوشتان خورد مطمئن باشید که سروکله‌ی آنها نیز در آنجا پیدا خواهد شد. عمده فعالیت این گروه ، قاچاق انسان ومواد مخدر است.

گفته می‌شود ‌تریاد حدود ۴۰ هزار نفر عضو رسمی دارد!

 

گروه یاکوزا؛ ژاپن

 

مطمئنا ایرانی‌ها به دلیل سفرهای متعددی که بیشتر در دهه‌ی ۶۰ به کشور ژاپن انجام می‌دادند کمی بیشتر با این گروه آشنایی دارند!

در مورد یاکوزا و قوانین آنها همواره شایعات و حتی افسانه‌های زیادی وجود دارد . برای مثال بسیاری معتقدند در قوانین یاکوزا اگر فردی نتواند از عهده‌ی ماموریت خود به درستی بر بیاید مجبور به قطع یک انگشت خود خواهد شد که در مورد این موضوع هنوز اختلاف نظر‌های بسیاری وجود دارد. رسم دیگر یاکوزا که تایید شده است خالکوبی اعضای آن است آن‌هم به صورت سنتی و با استفاده ازجوهر و چوب‌های مخصوص! دلیل این کار هم این است که در ژاپن تتو عملی بسیار گران‌قیمت و حتی دردناک است، بنابراین فرد خلاف‌کار داستان ما با این حرکت میزان مردانگی و ثروت خود را به رخ دیگران می‌کشد. فعالیت دوستان یاکوزایی بیشتر در زمینه‌ی جعل اسناد ، قتل و اخاذی است.

نکته‌ی جالب در مورد آنها تعداد زیاد اعضای رسمی این گروه است که بیشتر از ۱۰۰ هزار نفر برآورد شده است. افرادی مانند یاماگوچی گومی، سومی‌یوشی کای و اینگاواکای از روسای رده‌ بالای یاکوزا هستند.

 

 مافیای مکزیک 

این گروه مافیایی نه تنها برای دولت‌ها و مردم معمولی دردسر سازند بلکه سایر گروه‌های مافیایی نیز از آنها دل خوشی ندارند! در مکزیک کارتل‌های مواد مخدر زیادی وجود دارد که جنگ قدرت بین آنها همواره باعث خرابی‌ها و کشت وکشتار زیادی شده است به شکلی اگر شما به بخش‌هایی از مکزیک سفر کنید احساس خواهید کرد که پای به یک میدان جنگ تمام عیار گذاشته اید!

نکته‌ی بسیار منفی در مورد مکزیکی‌ها این است که آنها به هیچ‌کس رحم نمی‌کنند. برای مثال چند وقت پیش ویدیویی در اینترنت پخش شد که یک گروه مکزیکی در حال بریدن سر یک دختر جوان هستند و دلیل کارشان فقط کشیدن خط و نشان برای گروه رقیب خودشان بوده است. مافیا‌ی مکزیک در آمریکا نیز فعالیت زیادی دارند مثلا در زندان‌هایی مثل سنت کوئین از قدرت بسیار زیادی بهره مند هستند، گنگ خیابان هجدهم در لس‌آنجلس عامل بسیاری از اغتشاشات خیابانی است.  بزرگ‌ترین خلاف‌کار مکزیکی« ال چاپو» نام دارد که در طول فعالیت خود ازهیچ جنایتی روی گردان نبود و چند سال پیش بلاخره دستگیر شد اما چندین بار اقدام به فرار از زندان کرد! نکته‌ی جالب در مورد او این است که مکزیکی‌ها به او لقب رابین هود را داده‌اند!

 

 مافیای کلمبیا

 

دقیقا مانند کارتل‌های مکزیکی البته با خشونت کمتر!

کشور کلمبیا همواره به دو‌ چیز معروف است که با گزینه‌ی اولش کاری نداریم ! اما دومین دلیل معروفیت جهانی این کشور تجارت مواد مخدر، به خصوص کوکایین آن است!

طبق بررسی‌ها ۸۰ درصد کوکایین دنیا توسط کشور کلمبیا تولید می‌شود آن هم با درصد خالصی بسیار بالا! پس طبیعی است که بیشتر مردم این کشور به سمت تجارت مواد مخدر کشش داشته باشند.

چندین چند سال است که این تجارت باعث ریختن خون‌های بسیار زیادی شده است.

کشور آمریکا هم که وقتی دید دولت کلمبیا نمی‌تواند در مقابل قاچاق کوکایین به آمریکا کاری کند خودش شخصا دست به کار شد و دخالت‌های زیادی در این زمینه کرد که در نهایت هم آن‌چنان راه به جایی نبرد.

مهم ترین و معروف‌ترین تبهکار کلمبیا پابلو اسکوبار بود که ثروت افسانه‌ای را با همین تجارت به دست آورده بود؛ در حدی که گفته می‌شود سالیانه فقط ۱۰ میلیون دلار از پول‌های او در مخفیگاه‌هایش توسط موش‌ها خورده می‌شد!

 

مافیای روسیه

 

اگر بگوییم خشن‌ترین و بی‌رحم‌ترین مافیای دنیا مافیای روسیه‌است، بیراه نگفته‌ایم. روس‌ها اگر قدرتمند‌ترین مافیای دنیا را در اختیار نداشته باشد مطمئنا یکی از قدرتمندترین‌ها هستند.

اعضای مافیای روسی بیشتر با خالکوبی‌هایشان شناخته می‌شوند با این تفاوت که خالکوبی برای آنها به منزله‌ی روایت داستان زندگی یک خلاف‌کار و جرایم اتفاق افتاده از طرف اوست.  شاید برایتان جالب باشد اگر یک فرد خالکوبی را انجام بدهد که آن کار را انجام نداده باشد (مثلا خالکوبی انجام یک قتل را بزند اما در واقعیت قتلی را مرتکب نشده باشد) به بدترین و خشن‌ترین شکل ممکن با او برخورد می‌شود.

بیشترین زمینه‌های فعالیت مافیا در تجارت اسلحه و فحشا است. مرکز عمده‌ی فعالیت‌های آنها نیز در اروپا، شهرهای معروف لندن و پاریس است.اعضای این گروه به بیش از ۵۰۰ هزار نفر می‌رسند!

 

مافیای سیسیل

 

بزرگترین و قدرتمندترین مافیای دنیا که قوانین تجارت را از نوع نوشت.

گروهی که بنا به گفته خودشان بیشتر از این که خلاف‌کار باشند ، تاجر هستند. عمده‌ی قدرت مافیای ایتالیایی به دهه ۳۰ میلادی برمی‌گردد.

جایی که آنها در نیویورک پادشاهی می‌کردند و کل این شهر زیر نظر ۵خانواده سیسیلی بود.

مافیای ایتالیایی همواره در تاریخ خود بزرگ‌ترین و مشهورترین خلاف‌کاران را دارا بوده است ، از لاکی لوچیانو بگیرید که قوانین امروز مافیا را او به نگارش درآورده تا ال کاپون که هنوز هم درمورد او و شرارت‌هایش صحبت می‌شود. تجارت اصلی ایتالیایی‌ها نظارت بر فعالیت کازینوها و هتل‌ها است .

آنها در تاریخ خود هیچ‌گاه رابطه خوبی با تجارت مواد مخدر نداشته‌اند به دلیل اینکه احساس می‌کردند این کار بیزینس کثیفی است و به قول معروف پولش خوردن ندارد!

نکته‌ی جالب در مورد مافیای ایتالیا این است که این امپراطوری بزرگ با کمترین اعضای ممکن به وجود آمده است. گفته می‌شود جمعیت اعضای رسمی مافیا شاید از ۵۰۰۰ نفر هم کمتر باشد!