ترب سیاه، سیاه رو سفید

ترب سیاه، سیاه رو سفید

۹۷/۱۲/۱۹-سبزیجات از مهم‌ترین عضوهای هرم غذایی انسان‌ها هستند همان‌طور که بدن نیاز به پروتئین، قلات، ویتامین و سایر مواد مغذی دارد استفاده از سبزیجات نیز برای ارتقاء سیستم ایمنی بدن و پیشگیری از انواع بیماری‌ها ضروری است مهم نیست که چه شکل سبزیجات را مصرف کنیم مهم این است که این خوراکی‌های مهم و ضروری نباید از سیستم غذایی ما حذف شوند.

ترب سیاه: گیاهی پرخاصیت و از خانواده تربچه است و از گذشته‌های خیلی دور برای درمان بسیاری از بیماری‌ها مورد توجه اطباء سنتی بوده است تربچه انواع گوناگونی دارد: ترب سفید، ترب قرمز و ترب سیاه. ترب سیاه برگ‌های نامنظم، پهن، ناصاف و کرک‌دار دارد و در فصل پاییز و زمستان رشد می‌کند این گیاه با خواص فراوانش از اروپا به کشورهای دیگر رفته است و در بسیاری از کشورهای دنیا به ترب اسپانیایی معروف است. رنگ پوست بیرونی ترب سیاه بنفش مایل به سیاه است اما گوشتش سفید، دارای گل‌های زرد و سفید است برگ‌های این گیاه سرشار از آهن است.

فواید مصرف ترب گیاه

ترب سیاه از تقویت سیستم ایمنی بدن تا حفظ سلامت کلی همه اندام‌ها همراه شماست. دارای فیبر زیادی است که برای کاهش وزن در رژیم غذایی یاور شماست. متخصصان تغذیه توصیه می‌کنند از ترب سیاه داخل سالاد استفاده کنیم تا علاوه بر تقویت عمل هضم، به جنگ بیماری‌های گوارشی و همچنین بهبود عملکرد صفرا برویم.

آنزیم این گیاه باعث فعالیت آنزیم کبدی می‌شود و سموم کبد را کاهش می‌دهد و چون دارای منابع ویتامین C زیادی است از ابتلا به بیماری‌های مزمن جلوگیری می‌کند ترب سیاه بیماری‌های زیادی را مانند سرطان، آلزایمر، پارکینسون مهار می‌کند و ویتامین C یکی از ویتامین‌هایی است که با اثرات اکسیدانیتی از استرس فرد جلوگیری می‌کند. ترب سیاه سلول‌های سفید خون را افزایش داده و به این طریق به سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند همچنین با فیبر زیادش کلسترول را کاهش و باعث جریان خون مناسب می‌شود که این کاهش برای جلوگیری از سکته‌های قلبی و مغزی ضروری است. رنگ سیاه سبزیجات علاوه بر اینکه نشان دهند فیبر در آن است نشانه وجود ویتامین‌های A، C و E همراه با مواد معدنی سلنیوم و منیزیم است که می‌تواند سطح انرژی بدن را بالا ببرد و در درمان کم‌کاری تیروئید هم مفید باشد مواد معدنی موجود در ترب سیاه تمرکز را بالا برده و به حذف سموم بدن کمک می‌کند.

ترب سیاه علاوه بر خواص فوق با بهبود گردش خون به رشد مو کمک می‌کند کارشناسان سلامتی تاکید می‌کنند ترب سیاه می‌تواند سپر محکمی در مقابل مشکلات تنفسی باشد.

ترب سیاه از نظر طب سنتی دارای طبعی گرم و خشک است و شربت این گیاه برای درمان رماتیسم و دردهای سیاتیک توصیه می‌شود اما هر نعمت خداوند در کنار همه محاسن و خواص می‌تواند در صورت زیاده‌روی مضراتی هم داشته باشد و این گیاه هم از این قاعده مستثنی نیست.

مضرات ترب سیاه

زیاده‌روی در مصرف ترب سیاه می‌تواند موجب دل‌پیچه شود و یا به سلامت دندان‌ها آسیب برساند و همچنین ترب سیاه نفخ‌آور است و برای افرادی که معده مرطوبی دارند مانع هضم غذا می‌شود.