معرفی کتاب

معرفی کتاب

معرفی کتاب

۱- شام مهتاب

خواندن کتاب‌های عاشقانه همیشه برای خوانندگان جذاب و دل نشین بوده است. کتاب شام مهتاب، رمانی در ژانر عاشقانه است که توسط یک نویسند ایرانی نوشته شده است. کتاب دارای داستانی جذاب و دلنشین است که مخاطب را تا پایان داستان به دنبال خود می‌کشاند خواندن این کتاب را به خواننده‌های خوب مجله هفت روز زندگی توصیه می‌کنیم.

بخش‌هایی ازکتاب

در اتاق خودم مشغول جمع و جور کردن وسایلم بودم که به یاد سینا افتادم. ترم چهارم دانشگاه بودیم. یک هفته به شروع امتحانات مانده بود. سینا اعتمادی به طرف من آمد و جزوه‌ی زبان تخصصی‌ام را برای کپی گرفتن خواست. با اینکه دلم نمی خواست جزوه ام را نزدیک امتحانات به کسی بدهم اما نتوانستم نه بگویم و سینا که متوجه حساسیت من شده بود قول داد تا فردای آن روز جزوه را سالم بازگرداند و به قول خودش عمل کرد. اولین امتحان درس زبان تخصصی بود و من طبق معمول در حال خواندن جزء به جزء نکات بودم که در بالای یکی از صفحات چشمم به این جمله افتاد: چشمانت خواب را از من ربوده است…..

مشخصات کتاب

کتاب شام مهتاب نوشته پریسا حقوقی است که برای اولین بار در سال ۱۳۹۶ به چاپ رسیده است. این کتاب دارای ۵۰۲ صفحه است و در اپلیکیشن‌های کتاب خوانی نیز موجود می‌باشد.

۲- دختری در قطار

دختری در قطار پرفروش ترین رمان سال ۲۰۱۵ است که توانست رکورد فروش افسانه ای هری پاتر را بشکند. این کتاب یک رمان پلیسی با ماجرایی عاشقانه است. ریچل شخصیت اصلی داستان است که در پس اندوه‌های زنانه‌اش به ماجرایی وحشتناک پی می‌برد. این داستان به شکل جذابی نوشته شده است و از زاویه دید، چند شخصیت روایت شده است.

بخش‌هایی از کتاب

پیرهنم یه شکل آزار دهنده‌ای تنگه، دکمه‌هاش قفسه سینه مو فشار میده، قسمتای فرو رفته لک انداخته، زیر بغلای عرق کرده‌ام سرد و مرطوبه، چشام و گلوم می‌خاره. تو این غروب دلم گشت و گذار نمی‌خواد، می‌خوام برم خونه، لباسمو بکنم و برم زیر دوش، جایی که هیچ کس نتونه منو ببینه.

به مردی که روی صندلی رو به روم نشسته نگاه می‌کنم. تقریبا هم‌سنیم، وسطای دهه‌ی سی زندگی با موی تبره، کنار شقیقه‌های خاکستری، پوست رنگ پریده و لباس رسمی پوشیده اما کمربند صندلی جلوشه و نیم تنه‌ش پیدا نیست. یه لپ‌تاپ مک بوک با ضخامت نازک، جلوش بازه، کند تایپ می‌کنه. یک ساعت نقره‌ای با یه صفحه پهن روی مچ راستش بسته..

مشخصات کتاب

کتاب دختری در قطار نوشته پائولا‌ هاوکینز است و یکی از موفق‌ترین رمان‌ها به زبان انگلیسی است. این کتاب در ایران توسط مترجمان و انتشارت مختلف ازسال ۱۳۹۶ تا به حال بارها به چاپ رسیده است. قیمت این کتاب ۲۷۰۰۰ تومان می‌باشد. این کتاب دارای ۳۲۰ صفحه می‌باشد.