بستنی هلو

بستنی هلو

۹ شهریور ۱۳۹۸

مواد لازم:

هلو: یک کیلو

پودر شکر: ۲۵۰ گرم

خامه: یک بسته

آبلیمو تازه: دو قاشق سوپخوری

طرز تهیه:

هلو را با پوست خرد کرده در فریزر بگذارید تا یخی شود. خامه را با نیمی از پودر شکر مخلوط کرده و در فریز بگذارید تا اندکی یخی شود. زمانی که دور تا دور خامه یخی شد، از فریزر خارج کرده و با همزن حدود ۷ تا ۸ دقیقه می‌زنیم تا دو برابر شود. سپس خامه را در یخچال گذاشته و هلو را از فریزر خارج می‌کنیم. باقیمانده پودر شکر را روی هلو ریخته و با میکسر (استیک کوپ) میکس می‌کنیم.

نکته: اگر میکسر به سختی می‌چرخید می‌توانید کمی آب یخ به هلو اضافه کنید تا میکسر آسان بچرخد و هلوها را پوره کند. سپس پوره هلو را کم‌کم به خامه افزوده و فولد می‌کنیم.آب لیمو را هم اضافه کرده و هم می‌زنیم. زمانی که خامه و پوره هلو یکدست شد، در دیگ لعابی ریخته و با درب بسته در فریزر می‌گذاریم. هر ۳۰ دقیقه یک بار از فریزر خارج کرده و هم می‌زنیم. مجددا در فریزر می‌گذاریم تا از یخی شدن بستنی جلوگیری شود

روش‌های سرو بستنی هلو زمانی که بستنی هنوز کمی شل هست روی برگه‌ی نان میکادو پخش کردم و روی آن یک برگ میکادو گذاشتم. با دست به آرامی رو نان فشار دادم تا بستنی درست پخش شده و به نان بستنی چسبیده و ناهمواری نداشته باشد. پس از اینکه بستنی بسته شد، آن را برش زده یا اصطلاحا اسلایس می‌کنیم. روی نان میکادو گذاشته و برگه دیگری روی آن می‌گذاریم. این مقدار بستنی برای پوشش دو برگه میکادو کافی است. بسته‌های بستنی را درون کیسه فریزر و داخل سینی قرار داده و در فریزر می‌گذاریم تا بسته شود. باید روی هر ردیف بستنی کیسه فریزر بگذارید تا وقتی سفت شدن به هم نچسبد.