زمان و مقدار خواب متولدین هر ماه

زمان و مقدار خواب متولدین هر ماه

۱۳۸۹/۰۷/۱۳

از آنجایی‌که خواب کافی و کیفیت آن مستقیما به عملکرد و حالت بیداری  هر فرد تاثیر می گذارد و می‌تواند نیروی بدن، توازن احساساتی، خلاقیت، سرزندگی جسمی و حتی وزن تان را تحت شعاع قرار دهد  لازم است متولدین هرماه از مقدار خواب مورد نیاز خود آگاهی داشته باشند.

فروردینی‌ها: با خواب کم هم عملکرد خوبی دارند. آن‌ها خواب زیاد را اتلاف وقت می‌دانند. اما برای اینکه در طول روز از قدرت و انرژی کافی برخوردار شود باید ۶ ساعت خواب عمیق را داشته باشد. بهترین زمان کسب انرژی فروردینی‌ها صبح زود است و دیر بیدار شدن به شدت آنها را کسل می‌کند.

اردیبهشتی‌ها: متخصص کسب و خرج محتاطانه‌ی انرژی از راه تغذیه و ورزش و خواب هستند. متابولیسم پایین یک اردیبهشتی به او کمک میکند خواب عمیق و سنگین داشته باشد و ذهنش را خالی کند. ۸ ساعت خواب کامل نیازهای ذهنی و جسمی او را برطرف می‌کند و بیشتر از این ساعت ، خواب باعث ناراحتی و سوزش در پشت گردن و ستون فقراتش می‌شود.

خردادی‌ها: مثل یک کودک نوپا همیشه در حال حرکت و مصرف انرژی هستند.متولد خرداد نسبت به ماه‌های دیگر خواب بیشتری نیازدارد. او باید برای ۸ ساعت خواب عمیق زودتر به رختخواب برود. بالاترین مقدار انرژی او در ظهر است و معمولا در طول هفته کاری پایین می‌آید و اغلب نیاز به چرت بعد از ظهر دارند.

تیری‌ها: متولد هیچ ماهی به اندازه ی تیر به خواب برای پالایش روح و روان نیاز ندارد. تیرماهی‌ها که به احساساتی بودن معروفند از خواب به عنوان پردازش تخیلات واحساساتشان استفاده می‌کنند او به حداقل ۹ ساعت خواب شبانه نیاز دارد اما وضعیت ماه که حاکم بر اوست و تاثیرات جاذبه آن تاثیر حیرت انگیزی بر متولدین تیر می‌گذارد به حدی که معمولا باعث مختل شدن و به هم خوردن زمان خواب او می‌شود.

مردادیی‌ها: بالا بودن انرژی در طول روز و همیشه حاضر بودن در همه جا برای مردادی‌ها حیاتیست. اما معمولا گرایش آن‌ها به شب زنده داری باعث چرت زدنشان در طول روز می‌شود. اما مسئله مهم برای متولدین مرداد افراط و تفریط در خواب است.۶ ساعت خواب برای مردادی‌ها کافیست و نیازی به بیشتر از این مقدار ندارند چون باعث افسردگی و کسالت‌شان می‌شود.

شهریوری‌ها: وقتشان را با وسواس خرج می‌کنند و به همین جهت علاقه‌ای ندارند مقدار زیادی از وقت‌شان را در خواب باشند.برای سلامت جسمی متولد شهریور ۷ ساعت خواب توصیه شده که او باید هنگام بروز مشکلات فکری در تامین و برقراری تعادل آن تلاش نماید.

 مهرماهی‌ها: عاشق خواب است و ما نمی‌توانیم به او خرده بگیریم. متولد مهر نیاز دارد بین افکار و احساسش تعادل ایجاد کند و این کار انرژی عجیبی از او می‌گیرد. به متولد مهر۹ ساعت خواب توصیه می‌شود از طرفی مهر ماهی‌ها در شب انرژی بالایی دارند و می‌توانند تا نیمه شب فعالیت کنند اما وقتی مجبور باشند صبح زود بیدار شوند این کار باعث پریشانی ذهنی و کاهش عملکردشان خواهد شد.

آبانی‌ها: یک باور در مورد متولدین این ماه وجود دارد که می‌گوید متولد آبان هیچ‌کاری را به سرانجام نمی‌رساند. با این حال او قدرت و توانایی فوق‌العاده‌ای در بازسازی خودش دارد و بخش مهمی از این کار را در خواب انجام می‌دهد. آبانی‌ها اغلب سریع به خواب می‌روند و تمام نیازش به هوشیاری و انرژی در طول روز را با ۷ ساعت خواب شب برطرف می‌کنند.

آذری‌ها: کشش عجیب آذری‌ها به دیر خوابیدن و دیر بیدار شدن لقب جغد شب را برای آن‌ها به ارمغان آورده است اما برای آن‌ها کار تنها دلیل بلند شدن از رختخواب است. علت عمده‌ی ضعف و بیماری‌های آذر ماهی‌ها بی‌خوابی است. او بعد از ۹ساعت خواب شادترین فرد در بین دیگر ماه‌هاست.

دی ماهی‌ها: با توجه به اینکه دی ماهی‌ها بیش از حد از فکر و جسم شان کار می‌کشند مسلما به خواب بالایی هم نیاز دارند ولی دی ماهی‌ها زندگی را مثل یک جدال بی‌وقفه می‌دانند و به خودشان فرصت لذت بردن از خواب را نمی‌دهند. ۹ ساعت خواب برای متولد دی ماه ضروریست اما او اغلب این کار را انجام نمی دهد. متولد دی شدیدا جاه طلب و سختکوش هستند. تقسیم ساعت شبانه‌روز و اختصاص حداقل یک سوم آن به خواب، بازده فکری او را بالا می‌برد.

بهمنی‌ها: ذهن متولد بهمن دائم در حال کار کردن است.خاموش کردن ذهن او در خواب هم مشکل است. او به ۷ ساعت خواب برای بهتر شدن فعالیت ذهنش نیاز دارد. اما بهترین انتخاب برای او این است که زمان خواب و بیداری خود را با توجه به شرایط خاص و حالات روحی اش انتخاب کند و ازادانه تا هر وقت می‌خواهد بیدار باشد یا بخواید. در شب مغز آن‌ها فعال‌تر از روز است و راندمان بالاتری دارند.

اسفندی‌ها: بر دنیای تخیل و رویا حکمرانی می‌کنند. برای متولد این ماه ۹ ساعت خواب واجب است. او باید با جدیت در طول شبانه روز زمان کافی برای استراحت و خواب عمیق فراهم آورد تا از سلامت جسم و ذهن برخوردار شود.