با نقطه فنگ فو آشنا شوید

با نقطه فنگ فو آشنا شوید


۱۳۸۹/۰۷/۲۰

می‌دانید اگر هر روز یک قالب یخ پشت گردن خود بگذارید چه اتفاقی می‌افتد؟ قرن‌هاست با همین آب منجمد و بدون تجویز هرگونه قرص و داروی شیمیایی مشکلات و اختلالات گوناگونی درمان می‌شوند. برای اینکه با این روش درمان بیشتر آشنا شوید توصیه می‌کنیم این مطلب را تا انتها بخوانید.

– چگونه یخ را روی نقطه فنگ فو در پشت گردن قرار دهیم؟

پیش از پاسخ دادن به این سوال لازم است بدانید که نقطه Feng Fu در بخش میانی پشت گردن، بین شانه و محل رویش موها قرار دارد.برای قرار دادن یخ روی نقطه فنگ فو باید روی شکم دراز بکشید به طوری که کاملا احساس راحتی داشته باشید. سپس یک تکه مکعبی از یخ را روی نقطه Feng Fu بگذارید و اجازه دهید به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بماند و بیشتر از این مدت نباید بماند.

در زمانی که یخ در پشت گردن شما قرار دارد راحت و آسوده باشید و به هیچ نقطه از بدنتان فشار وارد نکنید. کارشناسان طب سنتی معتقدند برای اینکه بهترین بهره را از این روش درمان ببرید بهتر است روزی دو بار این کار را تکرار کنید.برای اینکه یخ در جای خود ثابت باشد می‌توانید از پارچه، دستمال، شال یا روسری تمیز کمک بگیرید. در مورد سرمای یخ هم نگران نباشید، فقط همان چند ثانیه اول یخ را حس می‌کنید و بعد از آن سرمای یخ آزارتان نخواهد داد.

طب سنتی چینی در این رابطه می‌گوید که قرار دادن یخ روی نقطه فنگ فو (پشت گردن) به جوانسازی کل بدن انسان کمک می‌کند. تحریک این نقطه از گردن با استفاده از یک تکه یخ افزایش انرژی شده و نتیجه آن چیزی جز سلامتی هر چه بیشتر اعضای بدن نیست.

– یخ باعث کاهش سردرد و درد می‌شود

نقطه Feng Fu گردن در درمان سردرد، کم‌انرژی بودن و سرگیجه نقش بسیار موثری دارد. با فشار دادن این نقطه، فشار دادن شئی داغ یا یخ می‌توان باعث تحریک انرژی شد. این انرژی درست در نقطه مقابل درد قرار دارد. در میان گزینه‌های یاد شده یخ بهتر از همه می‌تواند سردرد را از بین ببرد.

– یخ باعث از بین رفتن سندرم پیش قاعدگی (PMS) می‌شود

کارشناسان طب سوزنی بر این باور هستند که در گذشته میان پایه‌ی جمجمه‌ی سر و نشانه‌های PMS نوعی ارتباط وجود داشته است. و وقتی شما نقطه فنگ فو را فشار دهید یا یخ روی آن بگذارید این نشانه‌های درد کاهش می‌یابند و در نتیجه فردی که بی‌حوصله و عصبی شده دوباره به حالت عادی و طبیعی باز می‌گردد.نقطه فنگ فو در پشت گردن انسان همچنین با چرخه قاعدگی ارتباط مستقیمی دارد و تحریک آن می‌تواند به این روند حالت طبیعی ببخشد.

– گذاشتن یخ روی نقطه فنگ فو کیفیت خواب را بهبود می‌بخشد

در تمامی کتاب‌های طب چینی نوشته شده که تحریک نقطه Feng Fu در بهبود کیفیت خواب نقش موثری دارد. این مرکز کنترل بسیار مهم بدن مسئول خواب عمیق است. یعنی کمک می‌کند تا سریع‌تر به خواب بروید و نیمه‌های شب نیز از خواب بیدار نشوید.پیش از خواب یک تکه یخ روی منطقه فنگ فو بگذارید تا پس از ۱۵ دقیقه به خواب عمیق بروید و تا خود صبح درست و حسابی بخوابید و استراحت کنید.

– استرس درد قرن جدید است که سبک زندگی مدرن انسان‌ها آن را پدید آورده است. فقط کافیست با یخ، نقطه فنگ فو را تحریک کنید. همین!تحریک نقطه فنگ فو سبب کاهش نشانه‌های اختلالات روانی- احساسی همچون افسردگی، استرس و اضطراب می‌شود.

– گذاشتن یخ در پشت گردن مشکلات گوارشی را برطرف می‌کند

اگر از مشکلات گوارشی رنج می‌برید و اغلب مواقع به سوهاضمه مبتلا هستید توصیه می‌کنیم از روش درمانی موردبحث کمک بگیرید. یک تکه یخ را به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در پشت گردن و درست روی نقطه فنگ فو بگذارید تا روند بلعیدن و هضم غذا بهبود بیابد.