خودم را وابسته و علاقه‌مند به تئاتر و نمایش می‌دانم

خودم را وابسته و علاقه‌مند به تئاتر و نمایش می‌دانم

گفتگوی صمیمانه با «پرهام دلدار»

خودم را وابسته و علاقه‌مند به تئاتر و نمایش می‌دانم

۱۳۸۹/۰۸/۲۲نسترن کوهی

………..

« پرهام دلدار» در سال۱۳۶۱ درخانواده‌ای فرهنگی به دنیا آمد پدرش عبدالجبار دلدار و مادرش پروانه مرزبان هر دو هنرمندان پیشکسوت تئاتر و سینما هستند. این بازیگر از همان دوران کودکی جذب دنیای بازیگری می‌شود و نخستین بار در سال ۱۳۷۰ در فیلم سهند دریا به کارگردانی پدرش بازی می‌کند. دلدار در رشته سینما دیپلم می‌گیرد و کارگردانی تئاتر را تا مقطع کارشناسی ارشد دنبال می‌کند و از سال ۱۳۷۸ به صورت حرفه‌ای در اکثر شاخه‌های هنری مشغول به کسب تجربه شده و با علاقه به این رشته به تدریس و معلمی می‌پردازد. اخیرا به عضویت جامعه صنفی تهیه کنندگان سینمای ایران پیوسته و تمرکز خود را به عنوان یکی از جوان ترین اعضا این جامعه صنفی بیشتر کرده است. از جمله فعالیت‌هایدلدار می‌توان به بازی در فیلم‌های سمعک، قفس، چهل کچل، مرده خور میان پرده‌های نوروزی، سریال‌های شکوفه‌های مهاجر، آقای گردنبار، ماهیگیر کوچک، ستاره قطبی، جستجوگران و… اشاره کرد. و از مهم‌ترین فیلمهای او به بازیگری در فیلم بزرگ مرد کوچک که راوی رشادت‌های شهید بهنام محمدی است و صالی در نقش سید صالح موسوی وتا آمدن احمد و ماهیگیر کوچک نام برد. گفتگوی ما را با این هنرمند بخوانید.

……

 چه چیزی باعث می‌شود که پرهام دلدار از همان سن کودکی به سمت هنر کشیده شود؟

قطعا حضور پدر و مادر و البته فعالیت‌های آن‌ها در رشد و به نتیجه رسیدن شرایط و رسیدن به این آرزوی کاری رو نمی‌شود نادیده گرفت ولی خدارا شاکرم که به من این توجه را داشت و در خانواده‌ای به دنیا آمدم که در به دست آوردن آرزو و علاقه‌ام از هیچ لطفی دریغ نکردند.

ملاک انتخاب شما برای بازی در فیلم یا تئاتر چیست؟

ملاک خاصی برای بازیگری در پروژه‌های کاری چه نمایش و چه تصویر ندارم ولی مشتاقم فرصت و تجربه ایفای نقوش مختلف رو در کارنامه کاریم داشته باشم.

برای شما جذابیت کدامیک از حوزه‌های هنری که در آن فعالیت می‌کنید بیشتر است؟

من تا الان حوزه‌های مختلفی را امتحان و تجربه کردم هرچه بیشتر با این حرفه آشنا شدم راحت تر توانستم خودم را محک بزنم و میزان قوت و ضعف خودم را بسنجم هنوز هم به این سه رشته یعنی تهیه‌کنندگی و تولید- بازیگری و کارگردانی نسبت به دیگر رشته‌ها علاقه بیشتری دارم.

الگوی هنری شما کیست و چرا؟

الگوی هنری من بیش از هرکسی و هر جریانی پدرم هست و البته چشم و گوشم برای استفاده از ظرفیت بی‌بدیل و غنی سینما و تئاتر ایران همیشه و با کمال اشتیاق باز است.

شما در کارنامه هنری خود سابقه همکاری با آقای مهدی فخیم‌زاده را دارید کار با این کارگردان پیشکسوت چگونه بود؟

واقعا برای من باعث افتخار بود که توانستم در کنار آقای مهدی فخیم زاده حضورداشته باشم و بتوانم چیزهای زیادی از ایشان یاد بگیرم. شاید نتوانید تصور کنید که این مدت یک ساله در کنار استاد فخیم زاده بودن چقدر در بینش و شخصیت من تاثیر مثبت داشت. من در آن سریال نقش کوتاهی داشتم و همین باعث شده بود فرصت دیدن و یادگیری بیشتری هم داشته باشم. امیدوارم باز هم فرصتی پیش بیاید و بتوانم از محبت وجود این استاد بزرگ بهره‌مند بشوم.

چه برنامه‌هایی در دست اقدام دارید و برای آینده خود چه تصمیمی دارید و در چه حوزه‌ای؟

امسال به همت دفتر سینمایی سبز فیلم به سرپرستی خانم پروانه مرزبان تهیه کننده و کارگردان عزیزم صادق دقیقی تولید یک فیلم سینمایی رو با نام «مورده خور» به اتمام رساندیم که در حال حاضر مراحل فنی و پس تولید رو پشت سر می‌گذارد و امیدوارم اولین حضورش در جشنواره بین المللی فجر بتواند خستگی این تیم ۱۴۰نفره رو از تنشان در بیاورد.کماکان خودم را وابسته و علاقه‌مند به جریان فرهنگی تئاتر و نمایش می‌دانم و با این که از آخرین تجربه صحنه‌ای که ایفا گر نقش کوچکی در نمایش پرمخاطب (سقراط) به کارگردانی هنرمند کاربلد و متواضع جناب آقای نعیمی تقریبا پنج سال می‌گذرد ولی همچنان ذهنم درگیر این فضا و حرفه است و امیدوارم به زودی این دلتنگی رفع بشود.