چون به سخن نوبت عیسی رسید/عیب رها کرد و به معنا رسید

چون به سخن نوبت عیسی رسید/عیب رها کرد و به معنا رسید

نویسنده:دکتر شهناز نبی لو

بیست و پنجم دسامبر سالروز تولد پیامبر صلح و دوستی، مهربانی و مودّت عیسی مسیح(ع) است. پیامبری که به تصریح قرآن، بی پدر و از مادری باکره چون مریم که تمام عمر خویش را به عبادت و بندگی خداوند صرف کرد متولد شد و سرانجام با زادن فرزندی پاک و مبشّر روح القدس اجر و مزد عبادات خویش را در دنیا و آخرت گرفت.

۰۲/۱۰/۱۳۹۸-حضرت مسیح (ع) پیغمبر بزرگ ، پیامبر صلح است .پیام آوری است که مردگان را احیاء و خفتگان را بیدار ساخت،مادرشان حضرت مريم عذري و صدیقه ی حورابود . کلمه «مسیح» که به معنای نجات دهنده است، به زبان یونانی به «کریستوس» ترجمه شده. پیروان عیسی را مسیحی و به زبان های اروپایی «کریستیان» گویند. عیسی(ع) که از پیامبران الوالعزم و صاحب کتاب انجیل است، در «بیت اللحم» در جنوب اورشلیم، از مادری پاک به نام مریم زاده شد.یکی از معجزات عیسی مسیح (ع) سخن گفتن با مادر در مهد وگهواره است.

 درقرآن مجید از حضرت مسیح و مادر گرامی شان حضرت مریم دفاع شده است درباره حضرت مسیح گفته شده که ایشان فرموده اند: اگر کسی به صورتت سیلی زد طرف دیگر راهم بیاور تا به سمت دیگر صورتت سیلی زده شود.یا گفته اند رهبانیت وتجرد از سنتهاي ايشان هست كه صحيح نيست ایشان پیامبر خدا و انسان واقعی است و هرگز به ظالم اجازه نمی دهد که به صورت کسی سیلی بزند  متاسفانه سخنان ایشان تحریف شده و با این آموزه غلط ضربه ای به بشریت وارد شده است.
به گفته امام خمینی (ره) هرکس که به دنبال مسیح است باید حامی مظلومان باشد و با ابرقدرت ها مقابله کند.
نام حضرت عیسی ۲۵ بار و لقبشان ۱۳ مرتبه در قرآن آمده است.
حضرت مسیح  جزء پیامبران اوالعزم وصاحب کتاب(انجیل) است که ۵۵۸۵ سال بعد از هبوط حضرت آدم و۵۰۰ سال قبل از ولادت پیامبر اسلام (ص) چشم به جهان گشودند.او متواضع ، نرم خوی ، از صالحان و برگزیده ی خدابود..مادرش حضرت مریم از زنان بافضیلتی است که نامش در ۱۲ سوره و۳۴ آیه به صراحت ذکر شده است .جایگاه حضرت مریم (س) آنقدر رفیع است که سوره ای در قرآن به نام ایشان             است حضرت مسیح در ۳۰ سالگی به پیامبری مبعوث  شد .
بعد از ۳۵ سال زندگی ،یهودیان تصمیم به قتل ایشان گرفتند اما به اراده خداوند حضرت مسیح به آسمان ها رفت تا همراه با قیام حضرت مهدی (عج) رجعت کند.
در آیه ۲۵۳ سوره بقره خداوند می فرماید:ما برخی از پیامبران را به برخی دیگر برتری بخشیدیم.ازمیان آنان کسی بود که خدا با او سخن گفت و درجات برخی از انان را بالا برد و به عیسی پسر مریم دلایل آشکار دادیم و اورا به وسیله روح القدس تایید کردیم.
هردو نام مریم و عیسی از جانب خدا بوده است.زیرا خداوند می فرماید: “ان یبشرك بكلمة منه اسمه المسیح عیسی بن مریم “اینکه به او مسیح می گویند به این دلیل است که مسیح از كلمه ي “مَسح ” گرفته شده به معنای کشیده است این پیامبر با کشیدن دست بر بدن افراد بیمار آنان را شفا می داد.و برخی گفته اندمسیح به معنای “ممسوح” یعنی شستشو شده از گناه است. آفرینش حضرت عیسی مثل حضرت یحیی معجزه آسا بود بلکه آفرینش عیسی از آن هم اسرار آمیز تر بود چون خداوند می فرماید “ولنجعله آیه للناس و باز می فرماید :(لاهب لک غلاما زکیا)مراد از (لاهب)آفرینش معجزه آسا و اعجازآمیز است .
قرآن حضرت مسیح را  با القابی همچون : اغلاما، زکیا،مبارکا، برا بالوالدتی، وایدناه بروح القدس و…خطاب فرموده است.در سوره نساء آیات ۱۵۷/۱۵۸ به صراحت آمده است که حضرت عیسی را نکشتند به دار نیاویختند بلکه خدا اورا به سوی خود برد و خدا توانا و

 رحیم است.چون حمل حضرت عیسی در روزجمعه اتفاق افتاده ما مسلمانان جمعه را مهمترین عید می دانیم و از این رو جمعه برای ما مسلمانان حائز اهمیت است.