ماسک‌های آبرسان

ماسک‌های آبرسان

ماسک‌های آبرسان

برای داشتن پوست شاداب و جوان لازم است براساس شرایط  محیطی و سن اقداماتی انجام داد اما همیشه هزینه یکی از موانع  انجام کارهای زیبایی است .راه حل آسان است با صرف کمی وقت و  ساخت ماسک‌های  خانگی می توانید جوانسازی و شفافیت را به پوست  تان باز گردانید.

ماسک آب رسان فلفل رنگ سیاه و ماست:

طرز تهیه: در مرحله اول ،یک قاشق فلفل قرمز آسیاب نشده را رنده کنید و با دو قاشق غذاخوری ماست مخلوط کنید. این مخلوط را به مدت ۲ تا۳ دقیقه روی پوست بگذارید و به آرامی پوست را ماساژ دهید و بعد صورت خود را با آب سرد فراوان بشویید. پس از آن با کرم مرطوب کننده پوست را چرب کنید.

سپس یک قاشق فلفل سیاه، یک عدد سفیده تخم مرغ، یک قاشق عسل را خوب با هم ترکیب کنید و پس از شستشو و خشک کردن پوست به مدت ۱۵ تا ۲۰ بر روی پوستتان بگذارید. بعد از مدتی کوتاه تأثير آنرا بر روی پوستتان مشاهده خواهید کرد.

ماسک آبرسان آواکادو:

یک قاشق آووکادو له شده+ یک قاشق ماست کم چرب + یک قاشق چای خوری چای سبز خشک آسیاب شده احتیاج داریم. چای رنگ سبز را که به خوبی پودر شده درون آبکش ریخته و آبکش را روی ظرف آب درخال جوش بزارید تا چای مرطوب و نرم بشه، بعد آووکادو له شده و ماست بهش اضافه کنید و خوب هم بزنید. ماسک فراهم شده را ۱۰ دقیقه روی پوست بگذارید و بعد آبکشی کنید.

ماسک چای سبز

براي استفاده ماسک چای سبز بهتر است از روش اسپری کردن استفاده کنید. به این ترتیب که اول آب داغی که شیره چای رنگ سبز وارد آن شده هست را صاف کنید. زمانیکه آب داغ سرد گردید می‌توانید روغن‌ها و موادی که براي تندرستی پوستتان مفید هستند را به آن بفزایید. این مخلوط را در یک بطری ای که سرش اسپری است بریزید و آن را در یخچال قرار دهید. اکنون ماسک شما آماده است. بهتر از در روز چند مرتبه این آمیخته را به پوستتان اسپری کنید.با به کاربستن این کار پوست صورت در گرما می‌تواند خنک شود و آبرسانی می‌شود. در نتيجه پوست می‌تواند تازگی و طراوت اش را مجدد پیدا کند و براي شما پوستی جوان و شاداب به ارمغان بیاورد.

ماسک آبرسان بادام و عسل:

براي تهیه یک ماسک خوب آبرسان براي پوست، کافی است ۳ قاشق غذاخوری عسل را با دو قاشق غذاخوری روغن بادام در ظرفی مخلوط نموده و آنرا روی حرارت آرام بگذارید. مخلوط را اندکی بعد از گرم شدن از روی حرارت بردارید. ماسک آماده را ۲۰ تا ۳۰ دقیقه روی پوست بگذارید و بعد بشویید.

ماسک آبرسان صورت خیار و گلاب:

پوست خیار را به کمک رنده ريز‌ريز کنید و آنرا به مدت ۳۰ دقیقه درون گلاب مرغوب خیس کنید. بعد پوست خیار خیس شده در گلاب را به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست صورتتان ماسک کنید. استفاده از این ماسک بصورت روزانه تأثير زيادي در افزایش آبرسانی و برطرف شدن زبری پوست‌های خشک دارد.

ناهید قاسمی